Haber

Ergan Dağı’nın karlı zirvesine motosikletleriyle çıkıp sezonun ilk kayağını yaptılar

Erzincan’ın Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’nin doruğuna motosikletleriyle çıkan bir küme, dönemin birinci kayağını yapmanın keyfini yaşadı.

Erzincan Enduro Motosiklet Kümesi üyeleri, geçen günlerde tesirli olan kar yağışıyla tepesi beyaza bürünen dağda dönemin birinci kayağını yapmak için aktiflik düzenledi.

Motosikletleriyle karla kaplı kuvvetli yolları aşan motosiklet tutkunları, bir saatlik seyahatle yaklaşık 3 bin 300 rakımdaki tepeye ulaştı.

Burada motosikletleriyle kar üzerinde gezinti yapan küme üyeleri, daha sonra kayak gruplarını giyip dönemin birinci kayağını yaptı.

Grup üyesi kayak antrenörü Cansel Atila, yüksek kısımlara mevsimin birinci karının yağması üzerine arkadaşlarıyla kayak tertibi yaptıklarını söyledi.

Ergan Dağı’nın yaklaşık 3 bin 300 rakıma sahip olduğunu ifade eden Atila, şöyle konuştu:

“Burada çok ciddi kar var. Dağın zirvesinde karı görünce ‘arkadaşlarla birlikte tepeye çıkarak dönemin birinci kayağını yapalım’ dedik. Buraya gelmenin külfetli olacağını düşündüğümüzden off-road motorlarımızla geldik. Alışılmış çok önemli kar vardı. Buraya çıkmak için çok uğraştık. Kayağımızı yaptık, çok zevkliydi. Dönemde herkesi kayak merkezine bekliyoruz.”

Motosiklet tutkunu Miraç Ay ise zorlu bir yolculukla zirveye ulaştıklarını aktararak, “Daha evvel de çok yüksek rakımlı göllere gitmiştik. Burada kayak yaparak bir birincisi gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu